Een gevarieerde kuststrook met brede zandstranden en kliffen, kenmerkt de Costa del Azahar, ofwel de 'oranjebloesemkust'. Je kunt er natuurlijk heerlijk aan het strand liggen, maar er is nog veel meer te beleven. Dit deel van Spanje is eeuwenlang onderworpen aan vreemde heerschappij. Vooral de Moorse invloeden vind je terug, in de steden, maar ook in de dorpen. Overal staan historische bouwwerken zoals forten en aquaducten. Genoeg te beleven voor cultuurminnaars dus! Je kunt het allemaal bekijken vanuit je vakantiehuis aan de Costa del Azahar.
Als de sinaasappelbomen bloeien, begrijp je waarom deze kust zijn naam daaraan dankt. Het heerlijk bedwelmende aroma van de oranjebloesem verspreidt zich dan langs de Costa del Azahar. Die strekt zich uit tussen de Costa Dorada en de Costa Blanca, met Valencia als bruisend middelpunt. De zon schijnt hier meer dan 300 dagen per jaar! En juist omdat deze kust nog niet overvol is, maar toch wel enigszins toeristisch, is alles er te vinden wat je nodig hebt voor een heerlijke vakantie. Verken de kust en het achterland, en huur een vakantiehuis aan de Costa del Azahar!
Voor een strandvakantie is een vakantiehuis aan de Costa del Azahar een aanrader. Op de brede zandstranden bij Oropesa del Mar, Torreblanca, Benicassim en Alcossebre wappert jaar na jaar de blauwe vlag van de EFEE om aan te geven dat de condities hier uitstekend zijn en het strand schoon is. Zwemmers vermaken zich er prima, maar ook zeilers en surfers. Ontdek de wondere onderwaterwereld die vooral bij de Islas Columbretes spectaculair mooi is. Deze groep vulkanische eilanden vormt een beschermd natuurgebied.
Nog meer natuur vind je in de delta van de Ebro, met duinen en moerassen waar honderden soorten vogels leven. Van hier tot aan de stad Castellón kun je de indrukwekkende bergketen Sierra del Maestrazgo gaan bekijken. Een aanrader zijn de grotten van Vall d'Uxio of het varen over de langste ondergrondse rivier van Europa. Dat moet je een keer gedaan hebben! Het gebergte en het zeelandschap bij Irta vormen twee natuurparken met steile kliffen en met moerasachtige delen, zoals bij Peñíscola. Vanuit je vakantiehuis aan de Costa del Azahar zijn er dus genoeg leuke uitstapjes te bedenken!
Wil je ook genieten van al het moois dat de Costa de Azahar biedt? Huur dan een vakantiehuis bij EuroRelais. Je hebt een ruime keus aan comfortabele vakantiehuizen met alles erop en eraan. Als je graag uit eten gaat, is dat mogelijk. Maar duik je liever zelf de keuken in, dan is alles wat je nodig hebt aanwezig. Kies voor rust en gemak, en huur een vakantiehuis aan de Costa de Azahar!